Την ετήσια βασιλόπιτα έκοψε ο Σύλλογος Αποφοίτων ΔΠΜΣ Τουρισμός & Τοπική Ανάπτυξη-Α.Π.Θ. /Alumni Association Master in Tourism & Local Development, AUTH, απολαμβάνοντας παράλληλα ένα υπέροχο Κυριακάτικο brunch.
Την ετήσια βασιλόπιτα έκοψε ο Σύλλογος Αποφοίτων ΔΠΜΣ Τουρισμός & Τοπική Ανάπτυξη-Α.Π.Θ. /Alumni Association Master in Tourism & Local Development, AUTH, την Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024, σε καφέ μπαρ της Νέας Παραλίας Θεσσαλονίκης.
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ1-1024x768.jpg)
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ-πίτα.jpg)
Η πρόεδρος Ιωάννα Μυταυτσή και τα μέλη του Δ.Σ αφού καλωσόρισαν τα νέα μέλη, αναφέρθηκαν στις δράσεις του συλλόγου το 2023 αλλά και σε αυτές που έχουν προγραμματιστεί για το 2024.
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Ιωάννα-Μυταυτσή-768x1024.jpg)
Ανακοίνωσαν ότι μέλη στο σύλλογο μπορούν να εγγραφούν όσοι απόφοιτοι, από Πανεπιστήμια της Ελλάδος και του εξωτερικού επιθυμούν, με μεταπτυχιακό στο πεδίο του τουρισμού.
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ5-1024x768.jpg)
Έκδοση βιβλίου από ιδρυτικό μέλος
Η πρόεδρος του Συλλόγου Αποφοίτων ΔΠΜΣ Τουρισμός & Τοπική Ανάπτυξη-Α.Π.Θ. Ιωάννα Μυταυτσή και το Δ.Σ. συνεχάρησαν το ιδρυτικό μέλος Δήμητρα Σιδηροπούλου για την έκδοση του βιβλίου της «Η Θεσσαλονίκη των λογοτεχνών» και την δωρεά του στη βιβλιοθήκη του συλλόγου.
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ4-768x1024.jpg)
Νέα διευθύντρια
Στη νέα Διευθύντρια του ΔΠΜΣ, Καθηγήτρια Ζαχαρούλα Ανδρεοπούλου ευχήθηκαν όλοι καλή αρχή και καλή δύναμη στα νέα της καθήκοντα.
Η Καθηγήτρια και π. Διευθύντρια του ΔΠΜΣ, Στέλλα Κωστοπούλου εξέφρασε τη χαρά και την ικανοποίησή της για την επιτυχή πορεία του συλλόγου.
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ2-768x1024.jpg)
‘Παρών’ και ο ΟΤΘ
Με την παρουσία τους στην εκδήλωση η Καθηγήτρια Θέκλα Τσιτσώνη και η Δρ. Χαρίτα Βλάχου Επισκέπτρια Καθηγήτρια δήλωσαν για άλλη μια φορά τη στήριξή τους στο σύλλογο ως ένα φορέα τουρισμού της πόλης.
Στην κοπή της πίτας παραβρέθηκε και η Βούλα Πατουλίδου πρόεδρος του Οργανισμού Τουρισμού Θεσσαλονίκης, με τον οποίο ο Σύλλογος έχει υπογράψει μνημόνιο συνεργασίας.
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ3-1024x854.jpg)
*
– Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, υπήρξαν και έξι… τυχεροί που κέρδισαν τα φλουριά και μοιράστηκαν υπέροχα δώρα όπως αεροπορικά εισιτήρια, εκδρομές, διανυκτερεύσεις, γεύματα, χειροποίητα κοσμήματα κλπ.
-Ο Σύλλογος Αποφοίτων ΔΠΜΣ Τουρισμός & Τοπική Ανάπτυξη-Α.Π.Θ, είναι ο μοναδικός σύλλογος στην Ελλάδα αποφοίτων σε επίπεδο μεταπτυχιακών σπουδών στον τουρισμό και βραβευμένος με το Silver Award στα Tourism Award 2023, στην κατηγορία SUSTAINABILITY: «Προγράμματα εκπαίδευσης & εξειδίκευσης / Online training programs / Σύνδεση εκπαίδευσης & αγοράς».
![](https://debbiestravel.gr/wp-content/uploads/2024/02/Σύλλογος-Αποφοίτων-ΑΠΘ6-768x1024.jpg)